MARKALAR
 
ALIŞVERİŞ SEPETİM
0 ürün var.
 
Ürünlerimiz

7022 Plastik Rattan Yatak
7022 Plastik Rattan Yatak
7022 Plastik Rattan Yatak
0.00TL
 

Ne Nedir

TEAK Nedir :Teak ağacı 90-115 sene arasında kesime gelir Yatlarda ve gemilerde, suya temasta bu ağaç kullanılır. Deniz suyuna, haşerata, güneşe ve diğer etkenlere karşı 500 seneye yakın direnme gücü vardır.Ürün zaman içerisinde rengini kaybeder tekrar orjinal rengini kazandırmak için ise; tik yağı ile yağlamak yeterlidir. Tik bahçe mobilyaları, her türlü hava koşullarına dayanabilir.Sürekli dış mekanda kullanılan teak ağacının beyazdan grileşmeye doğru renk değiştirmesi teak ağacının hakiki ve iyi kalite olduğunun göstergesidir.Teak ağacı, katran ağacı, sedir, Bangkirai, Koto, İroko, diğer tropik ve değerli ahşap türlerinden yapılmış bahçe mobilyalarının,havuz kenarları ve mobilyalarında, yat ve güvertelerin ve muhtelif profil ve konstrüksiyonların korunmasında, bakımında ve güzelliklerini muhafaza etmeleri için kullanılır.Tik yağı tamamen doğal bir organik madde olup sağlık için en ufak bir tehdit dahi göstermemektedir.

BAMBU Nedir :Bambu ağacı mobilya sektöründe iç mekan, dış mekan mobilya ve aksesuar yapımında tercih edilmektedir. İthal ve ilaçlı suda bekletilmiş olan bambu ağacından yapılan mobilyalarda bozulmalar görülmemektedir. Bambu ağacı kullandıkça eskiyen bir ağaçtır, tekrardan zımparalama veya boyama müşterinin beğenisine kalmış bir unsurdur. Dekorasyonda bambu eskiliği ve doğallığı ile beğenilmektedir.

WERZALİT Nedir :Werzalit ürünleri, halk arasında suni tahta olarak bilinen yonga levhalar gibi plakalar halinde üretilmez.Preslerden tamamen bitmiş malzeme olarak çıkartılır.Oysa diğer yonga levhalarda kaplama işlemi ayrıca yapılmaktadır. Bunun yanında kullanılan tutkal ve kimyevi maddelerin değişikliği ve presleme şartlarının farklılığı GENTAŞ Werzaliti diğer muadil ürünlerden ayırır.Üretim sırasında talaşın içine karıştırılan bazı kimyevi maddelerden dolayı çürümesi ,böceklenmesi ve küflenmesi önlenmiştir.Bu özellikler sonucunda nemden ve iklim şartlarından etkilenmeyen bir malzeme olarak diğer yonga levhalardan, kalitesiyle ayrılır.GENTAŞ Werzalit ürünleri benzer ürünlere nazaran daha ince olduğu halde son derece sağlam ve dayanıklıdır.Werzalit ,geç tutuşur ve yavaş yanar.-78 C ile +92 C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır.Ayrıca kısa süreler için 180 C 'deki flaman ateşinden etkilenmez.Werzalit kolalı içecekler ,meyve suları ,çay ,süt ,sirke asidi ve (bazı kuvvetli asitler hariç)kimyevi maddelerden etkilenmez.Kolay temizlenir.

COMPACT MASA Nedir :Compact Laminat kraft kağıt ve özel reçinelerin yüksek ısıda ve yüksek basınçta preslenmesi sonucu meydana gelen bir malzemedir.Compact laminat suya karşı dayanımı nedeniyle iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Darbelere karşı dayanımı,sirkülasyonun fazla olduğu işletmelerde tercih edilmesini sağlamıştır. Compact laminat masa tablaları CNC makinalarla kesildiğinden düz veya oval tüm şekillerde uygulanabilir.

LAKE MASA Nedir :Lake kapaklar ham MDF üzerine Polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için, boya MDF ile %100 kaynaşır. Boyama ile  MDF’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapaklarınız buhardan,nemden ve sudan kesinlikle etkilenmez ve dayanıklıdır.Dekoratiftir; Lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir MDF’yi muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.Uzun vadede ekonomiktir; Lake kapaklar boyalı kapaklar olduğundan dolayı renginden sıkıldığınızda düşük bir bedel ödeyerek istediğiniz renge çevirebilirsiniz.Diğer kapak türlerinde bunu yapmanız mümkün değildir;kapağınızı tamamen değiştirmek zorundasınız.Böylece mutfağınızı yeniden yaptırmaya gerek kalmadan sadece kapakların rengini değiştirmek suretiyle mutfağınızı yenilemiş olursunuz.Tasarımda özgürlük verir ;Diğer kapak cinslerinde üretici firmanın ölçülerine,renklerine ve üretim tarzına bağımlı kalırsınız.Halbuki lake de böyle bir sınırlama yoktur , mobilyanız için istediğiniz şekli tasarlayabilir ve bunu lake boya ile boyayabilirsiz.Kapağınızın rengi size özel olur ;lake kapakta diğer kapak modellerinde olduğu gibi renk sınırlaması yoktur . Renk seçiminde uluslararası bir renk kartelası olan RAL Renk Kartelası'ndan  faydalanabileceğiniz gibi , mutfak veya banyonuzdaki seramiğin renginde veya salonunuzdaki perdenin , koltuğun , halının veya duvar kağıdınızın renginde bile lake kapak yaptırabilirsiniz.Yıllar sonra bile canlı ve parlak kalabilir:Lake Kapaklarınızı yıllar sonra  pasta&polish yaptırdığınızda bile, ilk günkü parlaklığına ve canlılığına kavuşur.

PVC Nedir :(PolyVinylChloride); ikinci en fazla üretilen termoplastik polimerdir. Sert ve esnek olmak üzere başlıca iki formda elde edilmesi mümkündür. Kimya endüstrisindeki en değerli ürünlerden bir tanesi olarak sayılabilir. Üretilen polivinilklorürün yaklaşık yarısı inşaat/yapı malzemesi olarak kullanılır.Polivinilklorür ‘ün en önemli avantajı çok çeşitli katkı maddeleri ile olan uyumudur ve bu özelliği onun çok yaygın olarak kullanımına yol açmıştır. İçindeki klor atomları sayesinde alev alması kendiliğinden önlenir. Mükemmel elektrik yalıtımı sağlar ve kablolarda yalıtım için kullanılır. Kuvvetli olması ve hava koşullarına olan dayanımı sebebiyle ideal bir yapı malzemesidir. Saydam ve renkli, sert ve esnek formülasyonları arasındaki rahat geçişi polivinilklorürü çok sık kulllanılan termoplastikler arasına sokmaya yeterli olmuştur.

FİBER Nedir :Sıkıştırılmış bitki liflerinden yapılmış mukavva ya da tahtadır.

TEMPERLİ CAM Nedir :Cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir. Ancak iç kısım sıcak kalır ve yüzeydeki büzülmeye kendini uydurur. İç kısmın soğumasıyla Camın her iki yüzünde basınç, iç kısımda ise çekme gerilmeleri oluşur. Ani soğutma uygulanarak temperleme işlemlerinden geçen Cam 300°C’lik bir ısıl şoka dayanıklı hale gelmekteyken temperlenmemiş Camda 30-50°C’ lik bir ısıl şok Camın kırılmasına neden olmaktadır.

POLİKARBON Nedir :Sözlük anlamı yoğrularak istenilen biçim verilebilen plastikler, türlerine ve kullanım amaçlarına göre değişik yöntemlerle biçimlendirilebilirler.Kullanılan yöntemler başlıca şunlardır.Plastik enjeksiyon yöntemi :Enjeksiyon makinasına bağlanan kalıbın içine sıvı plastik püskürtülerek, kalıp doldurulur ve belli bir zaman içersinde plastik parça dışarıya çıkarılır. Kalıbın içindeki bu olayları daha iyi anlayabilmek için plastik malzemenin özellikleri ve kalıp içindeki davranışının bilinmesi gerekir.Bu yöntemle termoplastikler ve termoset malzemeler şekillendirilebilir.Lineer moleküler yapıda bulunan termoplastikler kimyasal değişime uğramazlar. Enjeksiyon yönteminde sıcaklığın etkisiyle polimer ergimekte ve kalıbın daha düşük sıcaklığındaki duvarlarına temas ettiğinde donmaktadır.Enjeksiyon Yöntemiyle Uygulanabilen Termoplastikler :Akrilik PMMA,Selüloz Reçineler CA